פוריות

לא תמיד ההריון מגיע בקלות, ולעיתים מתעוררים קשיים בדרך. כדי להיכנס להריון יש צורך במשאבים מהגוף וגם מהנפש. גורמים רבים אחראים על הפוריות וכולם צריכים לעבוד יחד, אצל האשה וגם אצל הגבר. לעיתים הבעיה ידועה ולעיתים הכל בסדר, ועדיין לא מצליחים להיכנס להריון.

עיסוי בטן (סובאדה) לפוריות

הטיפולים שאני עושה יכולים להשתלב ולעזור בדרך להריון בריא. אם את מתכננת הריון בקרוב כדאי לעשות הכנה לגוף עם עיסוי בטן סובאדה, אפילו עוד לפני שמתחילים בנסיונות עצמם. השיטה מחזקת את הרחם, משפרת את זרימת הדם אל הרחם והשחלות, משפיעה לטובה על רירית הרחם ואיכות הביציות ומשחררת חסימות והידבקויות. השיטה יכולה לסייע במקרים מגוונים של קשיי פוריות – החל מבעיות פוריות לא מוסברות ועד מצבים מאובחנים ומורכבים.

טיפולים משלימים לפוריות

יחד עם עיסוי הבטן אני ממליצה לשלב טיפולי רפלקסולוגיה או שיאצו. הטיפולים מרגיעים, מורידים מתחים, מספקים תמיכה בגוף ובנפש, משפרים את המצב הבריאותי הכללי ויכולים להגביר את הפוריות. כמו כן, במקרים רבים שבהם עולים קשיים רגשיים במהלך התהליך נרצה לשלב פרחי באך לטיפול ברגשות של עצב, אשמה, צורך בהגנה מהשפעות הסביבה, ייאוש, דיכאון ועוד. הטיפולים מתאימים גם כליווי לתהליך של הזרעות ו-IVF – גם כהקלה על תופעות הלוואי, וכן עשויים להגביר את סיכויי קליטת ההריון.