תמציות פרחי באך

לתמציות פרחי באך – מים המכילים מיצוי אנרגטי ממספר פרחים – ישנה השפעה חיובית על חוסר איזון רגשי ומצבי רוח שאנו חווים כגון דאגה, חוסר בטחון עצמי, סטרס, פחד, דיכאון וייאוש.

מקור השם מד”ר אדוארד באך (1886-1936), שהקדיש את חייו לחיפוש אחר השיטות הטהורות ביותר לריפוי הגוף והנפש. באך האמין כי הגישה שלנו לחיים והרגשות שאנו חווים הן בעלות תפקיד חיוני בשמירה על הבריאות ומניעת מחלות. התמציות, על כן, מטפלות באדם במקום במחלה או בסימפטומים שלה. הוא גילה 38 תמציות מרפאות, כל אחת מהן ייחודית ומטפלת ברגש אחר. לתמציות הפרחים ישנה היכולת לשנות רגש שלילי מסוים לרגש חיובי המתאים לו. אדם עם הערכה עצמית נמוכה, לדוגמה, יתחיל להאמין בעצמו והביטחון העצמי שלו יתחזק בבואו להתמודד עם המציאות היומיומית. הרגשות השליליים אינם מדוכאים אלא הופכים לרגשות חיוביים תואמים. פחד מכישלון יהפוך לביטחון עצמי, חוסר סבלנות יהפוך לשלווה ורגיעה.

אופן הטיפול

במהלך הפגישה הראשונה ארצה להכיר אותך: תספרי לי על עצמך, אילו רגשות את חווה, מה מפריע לך, מה מעכב אותך, מה את רוצה להשיג ומה היית רוצה שיהיה אחרת. 
התמציות מותאמות לך באופן אישי, על בסיס הדברים שעלו בשיחה.

הבקבוק הטיפולי לרוב מספיק לחודש. לאחר מכן ניתן לערוך פגישה נוספת לבדוק איך את מרגישה, מה חווית ומה השתנה, על מנת להכין בקבוק נוסף. 
לרוב טיפול בפרחי באך ישתלב יחד עם הטיפולים שאני עושה במגע. 

תמציות פרחי באך הן טבעיות לחלוטין, בטוחות ובלתי מזיקות, ללא תופעות לוואי ואינן ממכרות.

מה הם פרחי באך וממה הם עשויים?

פרחי באך הם 38 תמציות שמופקות מפרחי בר מסוימים, אותם גילה ד”ר אדוארד באך במהלך שנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. ד”ר באך היה רופא, בקטריולוג והומיאופת ידוע. עוד במהלך מחקריו הרפואיים על חיסונים ועבודתו ההומיאופתית שאף לרפואה בעלת גישה הוליסטית. הוא רצה למצוא תרופות טהורות ועדינות יותר מאלו של ההומיאופתיה. הוא החל לאסוף צמחים ובמיוחד פרחים (החלק המפותח ביותר בצמח).