עיסוי בטן בשיטת ארויגו וטיפולי פוריות

טיפולי עיסוי בטן בשיטת ארויגו משתלבים עם טיפולי פוריות תוך התייחסות לכל שלב בטיפולים. שיטת ארויגו יכולה ליצור שינוי משמעותי במצב הרחם, רירית הרחם, הרצועות והשחלות. לכן חשוב לדעת בדיוק מה ניתן לעשות – ובאיזה שלב. מומלץ להתחיל טיפול בשיטת ארויגו (טיפול אחד לפחות) לפני שאת מתחילה את הטיפולים ההורמונליים או אם את נמצאת כרגע בהפסקה. לעיתים אחרי הטיפולים הראשונים בשיטת ארויגו יכול להיות שהגוף יבקש להתנקות והרירית לא תהיה אידיאלית לקליטת הריון.

הזרעות

אם את לא מקבלת טיפול הורמונלי או שאת מקבלת רק תרופות ליצירת ביוץ – ניתן לעשות טיפול ארויגו בין סיום הווסת לבין ההזרעה. רצוי להתחיל את הטיפול בחודש שלפני ההזרעה.
אם את מקבלת טיפול הורמונלי – לא ניתן להתחיל טיפול ארויגו ראשון בזמן זה.
אם זהו לא טיפול ארויגו ראשון אפשר לעשות טיפול מיד לאחר הווסת ועד כ-4 זריקות הורמונים, תלוי בגודל ומספר הזקיקים. לאחר מכן ניתן לעשות חלק מהטיפול בעדינות ובזמן זה אני עושה בעיקר טיפולי רפלקסולוגיה ושיאצו.

IVF

בפרוטוקול ארוך, בשלב שבו את מקבלת רק תרופות לדיכוי המחזור או גלולות למניעת הריון וצפוי דימום נוסף לפני תחילת גירוי הזקיקים, ניתן ומומלץ להתחיל טיפול ארויגו ראשון.
בפרוטוקול קצר או ארוך כאשר את מקבלת הורמונים לגירוי הזקיקים מומלץ לעשות טיפול ארויגו רק אם זהו לא טיפול הארויגו הראשון, ואז אפשר לעשות מיד לאחר הווסת ועד לקבלת כ-4 זריקות הורמונים, תלוי בגודל ומספר הזקיקים.
בין השאיבה להחזרה מומלץ מאוד לעשות טיפול ארויגו. לא ניתן לעשות טיפול ארויגו ראשון בשלב זה.
לאחר החזרת העוברים אני מטפלת ברפלקסולוגיה ,שיאצו ופרחי באך.